IrfanView

Upiększamy IrfanView

IrfanView to jedna z najlepszych? najlepsza darmowa przeglądarka plików graficznych. Jest szalenie szybka i po kilku dniach użytkowania okazuje się również bardzo wygodna. Na szerszy opis wad i zalet przyjdzie wkrótce czas. Dzisiaj chciałbym pokazać jak można zmienić ikony plików skojarzonych z IrfanView. Domyślna ikona wyświetlająca się przy plikach JPG, GIF, BMP itd. nie wygląda zbyt ładnie… jakiś taki „rozjechany” czerwony kot. Na szczęście można ten stan rzeczy zmienić. Potrzebny będzie alternatywny zestaw ikon do ściągnięcia np tutaj. Wybrany plik DLL o nazwie Icons.dll przegrywamy do podfolderu Plugins w folderze gdzie zainstalowany jest IrfanView. Domyślnie będzie to folder:

C:\Program Files\IrfanView\Plugins

Uruchamiamy IrfanView, wciskamy klawisz P następnie przechodzimy do zakładki Extensions (Rozszerzenia), wciskamy przycisk Miscellaneous (Różne). Zaznaczamy ‚Use different icons (Icons PlugIn)’ po polsku będzie to ‚Użyj innych ikon (Wtyczka IconsPlugin)’, OK. Zamykamy program. Odświeżamy ikony w Windows Eksploratorze*. Cieszymy się ładniejszymi ikonami.

*Aby odświeżyć ikony w systemie Windows bez restartowania systemu wystarczy zmienić głębię kolorów z aktualnie ustawionej np. 32-bit na 16-bit a następnie powrócić do pierwotnego ustawienia. Spowoduje to odświeżenie pliku cache ikon systemu Windows.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s